Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline magnat blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
37592 odwiedzin | wpisów: 42, komentarzy: 12, artykułów: 13, obserwuje: 11

Kolorowe inspiracje - pokój z aneksem kuchennym

autor: magnat blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Kolory ścian w aneksie kuchennym

Jeżeli jesteś posiadaczem mieszkania lub domu, w którym masz pokój z aneksem kuchennym z pewnością chcesz, aby jego wystrój zaskakiwał ciekawym zestawieniem barw i oryginalnym doborem kolorów. Możesz postawić na mocne, intensywne barwy zestawione ze stonowanym kolorem mebli lub delikatne pastele ożywione dodatkami w mocnych, żywych kolorach.

Pamiętaj, że ściany w kuchni będą znacznie bardziej narażone na zabrudzenia i poplamienia - wybierz tylko wysokiej jakości farby, które tworzą powłokę odporną na trudne plamy i łatwą w czyszczeniu.

Aranżując salon z aneksem kuchennym pamiętaj, że wszystkie kolory muszą ze sobą współgrać i uzupełniać się nawzajem. Opierając kolorystykę na wybranych barwach możesz sprawić, że wnętrze będzie miało nowoczesny, współczesny klimat lub uzyskać przytulne, ciepłe pomieszczenie.

Szukasz pomysłu na pomalowanie ścian? Zobacz 5 INSPIRACJI - ŚCIANY W ANEKSIE KUCHENNYM»

Pergameno - efekt zmiętego papieru na ścianach

autor: magnat blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Pergameno - tynk dekoracyjny do ścian

Farba strukturalna Pergameno MAGNAT Style to propozycja dla osób lubiących ciekawe i oryginalne efekty dekoracyjne na ścianach. W szybki i łatwy sposób możesz zmienić aranżację swojego salonu i nadać mu niepowtarzalnego charakteru.

Sprawdź cenę MASY OZDOBNEJ PERGAMENO»

Pergameno MAGNAT Style:

  • daje oryginalny efekt zmiętego papieru,

  • tworzy powłokę z charakterystycznymi fałdami i "żyłkami",

  • może być zafarbowany dowolnym pigmentem MAGNAT,

  • zapewnia oddychalność ściany,

  • doskonale maskuje wady powierzchni.

Masą dekoracyjną Pergameno możesz ozdobić ściany w salonie, pokoju dziennym czy stworzyć oryginalną ozdobę w pokoju dziecięcym dopasowując jej kolor do pozostałych elementów aranżacji.

Dowiedz się więcej o PERGAMENO MAGNAT STYLE»

Surowy beton we wnętrzach w stylu loft

autor: magnat blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Tynk ozdobny Beton MAGNAT Style do dekoracji ścian

Podobają ci się nowoczesne wnętrza urządzone w stylu industrialnym? Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalną, loftową aranżację ozdób jedną ze ścian tynkiem betonowym a zobaczysz, jak nowoczesnego klimatu nabierze twój salon.

Sprawdź INSTRUKCJĘ WYKONANIA BETONOWEJ ŚCIANY»

Styl industrialny kocha beton, metal i niekonwencjonalne meble. Niezbędnym elementem wystroju musi więc być surowa betonowa ściana, którą ozdobisz ciekawymi dodatkami ze szkła czy metalu. Możesz wykonać gładką powierzchnię lub oryginalny, chropowaty tynk strukturalny.

Przeczytaj cały artykuł o BETONOWYCH ŚCIANACH WE WNĘTRZACH W STYLU LOFT»

Jak sprawnie pomalować sufit na biało?

autor: magnat blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Jak szybko i sprawnie pomalować sufit farbami MAGNAT?

Idealnie gładki i starannie pomalowany sufit to podstawa spójnej i estetycznej aranżacji każdego wnętrza. Pamiętaj, że malowanie pomieszczeń zaczynać należy właśnie od sufitu a jeżeli po zakończeniu prac uznasz, że konieczne są poprawki ich wykonanie może grozić pochlapaniem ścian. Unikniesz przykrych niespodzianek i kłopotliwych poprawek stosując się do kilku prostych zasad i praktycznych wskazówek.

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek prace musisz dobrze przygotować zarówno sam sufit jak i całe pomieszczenie – zabezpiecz folią malarską podłogę, futryny okien i drzwi oraz inne elementy architektoniczne, których nie chcesz zachlapać farbą (możesz przymocować ją za pomocą specjalnej taśmy).

Dowiedz się więcej o FARBIE MAGNAT ULTRA MATT DO SUFITÓW»

Malowanie sufitu – co będzie ci potrzebne?

Samodzielne malowanie ścian i sufitu nie musi być trudne – wystarczy, że będziesz miał odpowiednie narzędzia malarskie, dobrej jakości farbę, dużo chęci i pozytywnego nastawienia.

Do malowania dużej powierzchni sufitu najlepiej użyj wałka, dzięki któremu wygodniej i szybciej wykonasz pracę zwłaszcza jeśli będzie on umieszczony na długim uchwycie.

Biała farba do sufitu MAGNAT Ultramatt

Zanim zabierzesz się za malowanie sufitu białą matową farbą przygotuj:
•    narzędzia do przygotowania podłoża (preparat do mycia ścian i sufitów, szpachelka lub skrobak, szczotka, gips lub gładź),
•    folię malarską i taśmę,
•    ubranie lub fartuch ochronny,
•    drabinę,
•    wałek malarski na długim trzonku, wiadro na farbę i kuwetę, pędzel do precyzyjnych poprawek,
•    wysokiej jakości farbę do sufitów i farbę gruntującą.

Zobacz wszystkie NARZĘDZIA DO MALOWANIA POMIESZCZEŃ»

Przygotowanie sufitu do malowania

Powierzchnia, którą chcesz malować musi być dokładnie odkurzona. Sprawdź też, czy nie ma na niej tłustych plam, zacieków czy resztek starych farb. Aby po malowaniu sufit wyglądał estetycznie jego powierzchnia musi być idealnie wygładzona – pozbądź się resztek farb czy zapraw za pomocą papieru ściernego, usuń dokładnie stare warstwy farb i dokładnie oczyść wszystkie zauważone plamy.

Jak pomalować sufit białą matową farbą MAGNAT

Jeżeli zauważysz na suficie pęknięcia, bruzdy lub szczeliny powinieneś wypełnić wszystkie ubytki gipsem lub gładzią. Jeżeli uszkodzenie jest większe możesz wykorzystać do tego specjalną taśmą z włóknem szklanym. Przed rozpoczęciem malowania sufitu koniecznie pamiętaj o zabezpieczeniu górnych brzegów ścian taśmą malarską.

Malowanie sufitu krok po kroku
1.    Malowanie sufitu rozpocznij od  narożników i brzegów ścian. Użyj do tego niewielkiego pędzla lub małego wałka. Podziel powierzchnię na niewielkie fragmenty i pokrywają ją farbą w jednym kierunku (przy nakładaniu drugiej warstwy wykonuj ruchy prostopadle do kierunku pierwszego malowania).
2.    Malowanie pozostałej części sufitu wykonuj od miejsc nad oknem i nakładaj farbę równolegle do niego. Wykonuj ruchy zawsze w tych samych kierunkach, najpierw nakładając farbę na sufit a następnie rozprowadzając ją i wygładzając wałkiem.
3.    Po pomalowaniu całego sufitu pamiętaj o zdjęciu taśmy zabezpieczającej ściany – musisz to zrobić zanim farba wyschnie.