Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel
offline magnat blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
37620 odwiedzin | wpisów: 42, komentarzy: 12, artykułów: 13, obserwuje: 11

Pokój twojego dziecka - aranżacje

autor: magnat blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Aranżacja pokoju dziecięcego

Budując dom z pewnością chcesz spełnić marzenia swojego dziecka o posiadaniu własnego, wspaniałego pokoju. Chcesz, by otaczało się pięknymi przedmiotami i kolorami. Użyj wyobraźni i stwórz przestrzeń, która odzwierciedli osobowość twojego dziecka i będzie idealna zarówno do zabawy, jak i nauki czy relaksu. Dzisiaj przedstawimy ci 5 inspirujących aranżacji pokojów dziecięcych – która z nich najbardziej podoba się najmłodszym domownikom?

Zanim kupisz farbę - skorzystaj z testerów farb MAGNAT: https://www.magnatfarby.pl/sklep/farby/testery-farb

Zobacz wszystkie kolory farby MAGNAT Ceramic  https://www.magnatfarby.pl/sklep/farba-magnat-ceramic

Niezastąpiona zieleń – energia i witalność

Kolor zielony bardzo często wykorzystywany jest w aranżacjach bawialni i pokojów dziecięcych. Świeża i soczysta zieleń pobudza do działania, przygaszona uspokaja i pomaga w odprężeniu. Kolor zielony świetnie komponuje się z wieloma innymi barwami – do pokoju dziewczynki można zestawić go z przyjemnym różem lub żółcią, w pokoju chłopców zazwyczaj stawia się na połączenie z błękitem lub turkusem. Ciemniejsze odcienie zieleni stanowią doskonałe tło dla pomarańczowych mebli i dodatków.

Pokój dziecięcy w zielonej odsłonie

Śnieżna biel – idealne tło dla wszystkich barw

Białe ściany w pokoju dziecięcym? Dlaczego nie! Biel to kolor uniwersalny i dający nieograniczone możliwości – jeśli twoje dziecko będzie potrzebowało odmiany wystarczy, że wstawisz nowe mebelki i urozmaicisz aranżację dodatkami i dekoracjami w dowolnych kolorach. Pamiętaj jednak, by do pokoju z białymi ścianami wprowadzić nieco ciepła za pomocą miękkich materiałów – wybierz ciekawe firanki, miękkie kocyki i kolorowy puszysty dywan.

Śnieżna biel w pokoju dziecięcym? Jesteśmy na tak!

Wszystkie odcienie błękitu

Połączenie błękitu i bieli kojarzy się przede wszystkim z bardzo popularnym ostatnio stylem marynarskim. Warto jednak poeksperymentować i wykorzystać różne odcienie koloru niebieskiego, by stworzyć przytulne i ciepłe wnętrze, nie tylko do pokoju chłopca. Świetnym pomysłem jest połączenie niebieskich kolorów z żółcią i zielenią.

Pokoje, w których na ścianach przenikają się różne odcienie koloru niebieskiego są bardzo pogodne i harmonijne. Stanowią świetne tło dla czarnych dekoracji – warto je ozdobić za pomocą ciekawych grafik w ramkach, prostych naklejek ściennych w czarnym kolorze lub oryginalnych paneli 3D.

Pokój dziecka w różnych odcieniach błękitu

Liliowy i lawendowy zawrót głowy

To kolory, które sprawdzą się przede wszystkim w pokojach dziewczynek – przyjemne odcienie fioletu sprawią, że wnętrze jest wręcz cukierkowo słodkie i bardzo subtelne. Z czym połączyć liliowy kolor na ścianach? Możliwości jest bardzo wiele! Pięknie wygląda przełamane żywymi kolorami (żółty, zielony), ale i doskonale prezentuje się jako tło dla białych mebli i różowych dodatków.

Urzekające fiolety w otoczeniu kolorów tęczy

Intrygujący turkus

To kolor, który skradł serca zarówno rodziców, jak i dzieci. Turkus – piękny, szlachetny i intrygujący. Uwielbiany jest przez wszystkie dzieci, dlatego tak często wybierany jest do pokojów rodzeństwa. Przepisów na turkusowe aranżacje jest mnóstwo – rewelacyjnie komponuje się z oliwkową zielenią, śnieżną bielą, czerwienią i wszystkimi odcieniami błękitu.


Niezastąpiony turkus w bawialni